اخذ پاسپورت ترکیه

خرید ملک در ترکیه

اقامت ترکیه - پاسپورت ترکیه

ساخت و ساز در ترکیه

کشور ترکیه از سال ۱۹۸۰ به بخش ساخت و ساز و املاک اهمیت زیادی می دهد و در ۱۵ سال اخیر در نقاط مختلف کشور مجتمع، مراکز خرید، پل ها و فرودگاهها در حال ساخت می باشند و بخش ساخت و ساز نیرو محرکه اقتصاد  آن بوده و برای میلیون ها نفر اشتغال زایی می کند.

بخش ساخت و ساز در سال 2019، رشد داشته باشد با عرضه مدل های مالی جدید به مردم، امکان خرید مسکن برای اقشار پایین و متوسط جامعه فراهم خواهد شد با وجود افزایش ۱۹ درصدی قیمت مصالح در سال 2018، اگر بخواهیم افزایش نه چندان چشمگیر قیمت مسکن را در نظر بگیریم می توانیم بگوییم سال 2019برای خرید مسکن، زمان خوبی خواهد بود.

توسعه صنعت گردشگری در این کشور، یکی از مهمترین عواملی بود که سبب رشد بازار مسکن درآن شد و احداث واحدهای مسکونی افزایش یافت.

سرمایه‌گذاری مسکن، یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی کشورها محسوب می‌شود و سرمایه‌گذاری در این بخش ۴ درصد تولید ناخالص داخلی و ۱۵ تا ۳۰ درصد سرمایه‌گذاری‌های ثابت را به خود تخصیص می‌دهد علاوه بر این، بالا بودن نرخ شهرنشینی و نرخ بالای مهاجرت‌پذیری، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن را افزایش داد.

بخش ساختمان سازی در نقش لوکوموتیو اقتصادی آن است این بخش با رشد سریع در ساخت و تولید مسکن، احداث سومین فرودگاه بزرگ استانبول و سومین پل بر روی تنگه بسفر و نیز اجرای پروژه های بزرگی از قبیل پروژه خلیج و تونل مرمره آبی که انعکاس جهانی وسیعی داشتند.

 

انواع سرمایه گذاری در استانبول

پروژه های درحال ساخت استانبول

 اگر به سرمایه گذاری در چنین پروژه هایی می اندیشید، قبل از هرچیز در مورد معتبر بودن شرکت سازنده آن تحقیق نمایید. پس از اطمینان از اعتبار شرکت سازنده، نکته ی مهم دیگر تاریخ اتمام پروژه است. زیرا ممکن است مدت زمان اتمام آن طولانی شده و در این سرمایه گذاری ضرر کنید. هم چنین ثبت تاریخ دقیق تحویل پروژه در سند، از نکات بسیار مهمی است که نباید از آن غافل شوید. بهتر است در به موقع بودن تحویل به شما ضمانت داده شود. جهت اطمینان از سود آوری پروژه بهتر است در مورد طرح های برنامه شهری منطقه مورد نظر آگاهی یابید تا در مورد پیشرفت منطقه و ارزش ملک در آینده پیش بینی مناسبی داشته باشید. آخرین نکته ی مهمی که باید نسبت به آن حساسیت نشان دهید، خواندن دقیق مشخصات فنی و پیگیری مستمر روند ساخت پروژه است.

 

ساختمان های ساخته شده  استانبول

سرمایه گذاری در  پروژه ها ساخته شده در استانبول نیز حساسیت هایی دارد که توجه به آن ها می تواند درستی یا نادرستی تصمیمتان را برایتان آشکار نماید. این نوع پروژه ها حتما باید دارای سند شش دانگ و اسکان باشند. هم چنین از نظر کیفیت ساخت در سطح قابل قبولی بوده و بعد از چندسال دچار فرسودگی نشوند. مانند هر نوع سرمایه گذاری ملکی باید در منطقه قابل رشدی واقع شده باشند تا از سود سرمایه گذاری خود اطمینان یابید.

 

زمین در استانبول   

خرید زمین نیز نیازمند مهارت و آگاهی های لازمه در این خصوص سرمایه گذاری ها است. این نوع سرمایه گذاری نیز همانند نوع قبلی نیازمند داشتن سند شش دانگ، البته با یک سهم است. این امر بدان جهت است که اگر سند شما دارای چندین سهامدار باشد باید زمین را تفریض کنید و این عمل بدون رضایت باقی سهامداران امکان پذیر نخواهد بود. همچنین هنگام فروش زمین نیز سهامداران زمین‌های مجاور در اولویت قرار خواهد گرفت. به عنوان یک فرد خارجی هنگام خرید زمین در استانبول باید نکته ای را همواره در نظر داشته باشید و آن به تایید رساندن پروژه قابل اجرا در آن زمین در کم تر از ۲ سال. درغیر اینصورت زمین بدون پرداخت ارزش آن، به تملک شهرداری درخواهد آمد. بنابراین تا قبل از اتمام مدت ۲ ساله خود بهتر است دست بجنبانید.

 

اهداف سرمایه گذاری در استانبول ترکیه

اخذ اقامت و شهروندی این کشور

بسیاری از رسانه ها و تبلیغات با دادن اطلاعات اشتباه سعی در جذب مشتری هستند. باید بدانید با خرید ملک دراستانبول ترکیه نمی توان به سرعت اقامت دائم اخذ نمود. در ابتدا با خرید ملک در استانبول ترکیه فقط برای یکسال اقامت موقت اخذ می کنید سپس هر سال با توجه به شرایط این اقامت قابل تمدید خواهد بود. بعد از 5 الی 8 سال با توجه به شرایط مالک می توان اقامت دائم اخذ نمود. اگر با این هدف می خواهید در استانبول ترکیه ملک بخرید باید ملک خریداری شده حداقل به قیمت 250 هزار دلار همراه با سند (تاپو) باشد.

 

دریافت پاسپورت ترکیه برای مهاجرت به کشور های اروپایی

برای دریافت پاسپورت ترکیه باید در ابتدا اقامت این کشور را اخذ کنید و بعد از طی مراحلی شهروند این کشور شوید. در این صورت دولت ترکیه پاسپورت این کشور را برای شما صادر می کند. با پاسپورت ترکیه می توان بدون اخذ ویزا به بیش از 100 کشور اروپایی و امریکایی و … سفر کنید. بسیاری از ایرانیان با این کار توانسته اند به کشور هایی نظیر کانادا و کشور های عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کنند.

 

سرمایه گذاری در استانبول ترکیه با توجه به موقعیت مناسب و آینده روشن

دولت ترکیه سال قبل اعلام کرد که این کشور در آستانه ورود به اتحادیه اروپا است. از آن زمان تا به امروز تعداد سرمایه گذاران خارجی در این کشور به چندین برابر رسیده است. همچنین نیمی از استانبول ترکیه در اروپا و نیمی دیگر در قاره آسیا واقع شده است. این موقعیت جغرافیایی بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری اتباع خارجی فراهم کرده است. بسیاری از ایرانیان از این فرصت برای سرمایه گذاری استفاده کرده اند. خرید ملک  در استانبول مطمئن ترین و راحت ترین راه برای سرمایه گذاری در ترکیه می باشد.

 

اهمیت موقعیت مکانی ملک برای سرمایه گذاری در استانبول

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول

به علت گران بودن سوخت و دور بودن مسافت ها وسایل حمل و نقل عمومی  نقش بسیار مهمی را در زندگی در استانبول ایفا میکند پس نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی مخصوصا متروبوس (به علت ۲۴ ساعته بودن آن) بسیار مهم است.

 

مرکزیت اجتماعی استانبول  

نزدیک بودن ملک انتخابی به تمامی امکانات اجتماعی مانند: هایپرمارکت ها مراکز خرید، مدارس، مراکز تفریح، بیمارستان ها و ... در استانبول حائز اهمیت است.

 

رشد اقتصادی استانبول

ملکی که انتخاب میکنید باید در مناطقی از استانبول انتخاب شود که علاوه بر قیمت مناسب رشد اقتصادی خوبی هم در آینده داشته باشد که اگر در آینده قصد فروش آن را داشتید مجبور نشوید با همان قیمت یا قیمتی پایین تر که ان را خریدید به فروش برسانید. در غرب استانبول مناطقی وجود دارد که هر ماه نسبت به ماه گذشته به علت امکاناتی که شهرداری و دولت به آن مناطق می دهد، رشد اقتصادی چشم گیری دارد این منطقه به علت موقعیت مکانی و سرمایه گذاری های عظیمی که در آن در حال انجام هست  منطقه آرام و مناسب برای زندگی و تفریح و هم منطقه ای مناسب برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی است.

 

از کجای شهر استانبول باید ملک خرید؟

درحال حاضر استانبول را میتوانیم به سه قسمت تقسیم کنیم، بخش آسیایی استانبول، بخش اروپایی قدیمی استانبول و بخش اروپایی جدید استانبول:

بخش قدیمی استانبول شامل مناطقی از قبیل شیشلی، تکسیم، باکرکوی و سلطان احمد میباشد. این مناطق که نام آنها برای اغلب مسافرین ایرانی آشنا میباشد، پر ازآپارتمان هایی به سبک قدیمی است که البته قیمت گرانی دارند چون در این منطقه زمین گران است. البته در این مناطق مجموعه های نوساز و لوکس نیز وجود دارد که نسبت به مناطق دیگر استانبول از قیمت گرانتری برخوردارند و اگر شما مایل هستید هزینه زیادی را برای خرید ملک در استانبول در این مناطق بپردازید، میتوانید از اقامت در مجموعه های لوکس در این منطقه لذت ببرید .

و اما پیشنهاد ما برای علاقمندان به خرید ملک در استانبول با قیمت مناسب و در مناطق رو به رشد، بخش اروپایی جدید استانبول میباشد. این مناطق که بخش های وسیعی را در بخش غربی استانبول در بر میگیرند، شامل مناطق بیلوکدوزو، آوجیلار، اسنیورت، کوچوک چکمهجه، بیوک چکمجه، هالکالی و باسین اکسپرس میباشند. این مناطق که بر اساس اصول مدرن شهرسازی ساخته شده اند، دارای مجموعه های نوساز و با امکانات کامل و همینطور مراکز خرید متعدد میباشند که فضای عالی و راحتی را برای ایرانیان در استانبول فراهم کرده است، بنابراین اگر فکر میکنید که این مناطق خارج از شهر استانبول واقع شده اند، کاملاً اشتباه میکنید.

ارزان تر بودن آپارتمان ها در بخش اروپایی استانبول، امکانات خوب آپارتمان ها و همینطور کشیده شدن خط مترو به تمام مناطق بخش اروپایی تا پایان 2020 موجب شده تا علاقمندان به خرید ملک در استانبول، مناطق این بخش را برای خرید انتخاب کنند و همینطور با توجه به رشد این منطقه برای سرمایه گذاری در استانبول نیز بسیار مناسب میباشد.

 

خطرات ناشی از ناآگاهی خرید ملک در استانبول

شرکت های توریستی و آژانس های مسافرتی

متاسفانه برخی از افراد برای خرید ملک و خانه به آژانس های مسافرتی و شرکت های توریستی مراجعه میکنند. تخصص این قبیل شرکت ها فقط در زمینه گردشگری و توریستی می باشد. حتی این شرکت ها مجوز های لازم برای خرید و فروش ملک در کشور های دیگر را ندارند. اما به دلیل اطلاعات جامعی که در مورد خرید ملک در استانبول ترکیه کسب نموده اند به راحتی می توانند مسافران خود را فریب دهند و با اخذ مبالغ زیادی از آنها به نیت شوم خود برسند. به یاد داشته باشید برای انجام هر کاری باید به متخصص و کارشناس مربوط به آن مراجعه کنید. آژانس های مسافرتی و شرکت های توریستی فقط در امر گردشگری در شهرهایی نظیر استانبول، ازمیرو.. تخصص و مجوز دارند. حتی در اغلب مواقع دیده شده است، آژانس های مسافرتی خود را به عنوان شرکت واسط در امر مهاجرت معرفی کرده اند و به این شیوه هم پول واسطه گری خود را می گیرند و هم مبالغ مربوط به خرید خانه در استانبول ترکیه را از مشتری اخذ میکنند.

 

شرکت های املاک واسط در کشور مبدا

دسته دیگر از شرکت ها و موسسات که خرید خانه از آنها به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود، شرکت هایی است که در ایران وجود دارند. این قبیل شرکت ها با تبلیغات مختلف سعی در فریب مردم دارند. باید بدانید تمامی شرکت های املاک و موسسات مهاجرتی به ترکیه برای انجام روال کاری خود در ترکیه به مجوز نیاز دارند. مجوز های لازم فقط از سوی دولت ترکیه اخذ می گردد. اغلب شرکت های املاک که در تهران با واسطه برای مشتریان خود در ترکیه ملک خریداری می کنند هیچ گونه مجوزی از سوی دولت ترکیه ندارند. خرید ملک از این شرکت ها یک ریسک بزرگ است.

 

شرکت های املاک محلی کوچک در استانبول

با توجه به اینکه خرید ملک توسط اتباع خارجی در ترکیه افزایش یافته است، شرکت های بسیاری دراستانبول ترکیه به وجود آمده اند که اغلب آنها مجوز های لازم در این حوزه را ندارند. شرکت های بدون مجوز برای آنکه در سطح شهر شناخته نشوند و بازرسان دولتی از وجود آنها با خبر نشوند. در مکان های کم تردد شهر شرکت خود را افتتاح می کنند و از راه های مختلف مشتری به دست می آورند. این شرکت ها اغلب کوچک هستند و نام و نشانی ندارند. تحت هیچ شرایطی به این قبیل شرکت ها در استانبول مراجعه نکنید. متاسفانه اخیراً دیده شده کارشناسان این شرکت ها بعد از اخذ مبالغ هنگفت از مشتریان خود، شرکت را به طور کلی منحل میکنند.

 

شرکت های مهاجرتی و وکلای حقوقی بدون نام و نشان در استانبول

متاسفانه این روز ها به راحتی میتوان یک شرکت بدون مجوز دایر نمود و بعد از مدتی سودجویی از مردم درب آن را بست. اخیرا در ایران نیز برخی از افراد با معرفی خود به عنوان وکیل مهاجرت سعی در فریب مردم دارند که متاسفانه بسیاری از مردم در دام این افراد افتاده اند. وکلای مهاجرت که بدون مجوز و با پروانه جعلی کار میکنند، با گرفتن مبالغ بالایی قول اخذ اقامت و شهروندی ترکیه را به مراجعه کنندگان خود می دهند. اما دریغ از اینکه برای این افراد کاری انجام دهند. پیشنهاد ما به شما این است که در مراجعه به این افراد در ابتدا پروانه وکالت آنها را بررسی نمایید. این افراد باید مجوز های لازم از کشور ترکیه را اخذ کرده باشند.

 

افراد و شرکت های واسط دوستان و آشنایان

متاسفانه افراد کلاهبردار حتی به نزدیکان خود نیز رحم نمی کنند، در اصل این اشخاص کار خود را از آشنایان و اقوام خود آغاز می کنند. به یاد داشته باشید در امر مهاجرت و یا خرید ملک در ترکیه به هیچ کسی اعتماد نکنید حتی اقوام و نزدیکان خود.

 

از چه پروژه هایی در استانبول ترکیه ملک بخریم؟

اگر به دنبال خرید ملک در استانبول ترکیه هستید به شما پیشنهاد می گردد تا از پروژه هایی برای خریداری ملک اقدام نمایید که قبل از شهروندان خارجی دیگری نیز در آن ساختمان و ناحیه ملک خریداری کرده باشند. زیرا که در این املاک تمام مراحل استعلام از ادارات مربوطه انجام شده است و نیازی به صرف زمان و هزینه برای شما نخواهد بود.

همچنین اگر شما در نظر دارید که مبلغ کمتری را برای خرید ملک دراستانبول ترکیه در نظر بگیرید می توانید از پروژه های در حال ساخت، خانه بخرید (اما ما به هیچ وجه توصیه نمی کنیم). در پروژه های در حال اتمام شما می توانید اقدام به خرید ملک با اقساط ۵ ساله کنید. البته لازم به یادآوری است که سند ملک بعد از تسویه کامل به شما اعطاء خواهد شد. در این مورد شرایط پرداخت به صورت توافقی با فروشنده و شما خواهد بود. در این بین به شما پیشنهاد می گردد که از افراد و موسسات مطمئن اقدام به خریداری ملک پیش خرید در استانبول ترکیه کنید و شرایط را کاملا به صورت رسمی و قانونی انجام دهید.

قبل از این که آخرین مرحله پرداخت  و تسویه حساب کامل را انجام دهید یک کپی از اصل سند را درخواست کنید به اداره اسناد استانبول مراجعه نمایید. به دلیل یکپارچه بودن سیستم ادارات ترکیه تنها در عرض چند دقیقه شما می توانید نسبت به استعلام ملک خود و اطلاع یافتن از تمام جزئیات آن اقدام نمایید.

تمام مراحل ثبت سند به نام شما در اداره اسناد انجام خواهد گرفت و در یک روز هم به اتمام خواهد رسید. در طی این مراحل شما نیاز به یک مترجم رسمی دارید تا کلیه این مراحل را به انگلیسی و ترکی ترجمه نمائید. البته تمام این مراحل شامل پروژه های اتمام شده می باشد بعد از به اتمام رسیدن پروسه های اداری و اخذ سند می توانید به اداره امنیت مراجعه نمایید و نسبت به اخذ اقامت خود اقدام نمایید.

 

نکات قابل اهمیت برای خرید ملک در استانبول ترکیه

ملک دارای سند رسمی معتبر (تاپو) باشد.

شرکت و املاکی که از آنها خانه خریداری می کنید دارای مجوز رسمی دولت ترکیه باشد.

ملک خریداری شده باید در اداره تاپو ثبت رسمی شده باشد.

خانه خریداری شده به دولت و بانک و اداره مالیات بدهکار نباشد.

اگر ملک در حال ساخت خریداری می کنید حتما دارای سند رسمی باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در استانبول ترکیه

برای خرید ملک دراستانبول ترکیه به مدارک زیر نیاز دارید:

سند ملک مورد نظر و تمامی اطلاعات اعم از محل قرارگیری ملک، آدرس آن، مختصات زمین و تاییدیه سازمان ثبت اسناد در مورد احراض مالکیت ملک

مدارک مالک اعم از کارت ملی، پاسپورت و شناسنامه با ارائه ترجمه رسمی به زبان ترکی استانبولی

پرداخت عوارض شهرداری برای خرید ملک مورد نظر

دو قطعه عکس چهار در شش از فروشنده و مالک

دو نفر شاهد عادل برای انجام معامله

حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت‌نامه همراه با ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادر کننده

حضور مترجم همزمان در صورت آشنا نبودن به زبان ترکی استانبولی

 

مراحل خرید ملک دراستانبول ترکیه

عقد قرارداد

برای انجام مراحل خرید ملک در استانبول ترکیه می بایست قرار دادی مابین خریدار و فروشنده منعقد گردد. پس از انتخاب ملک مورد نظر، قرارداد مابین شما و سازنده پروژه تنظیم خواهد شد. این قرار داد به دو زبان ترکی استانبولی تنظیم می شود، زبان ترکی استانبولی و زبان مادری خریدار که برای شما فارسی می باشد. در این قرارداد شرایط تحویل ملک و امکانات مجتمع و از همه مهم تر تاریخ ثبت سند به نام خریدار تعریف میگردد و باقی مفاد قرارداد شامل نحوه پرداخت است.

از آنجایی که در هر قرار داد باید مبلغی به عنوان پیش پرداخت، پرداخت گردد. شما می توانید مبلغی در حدود ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰  لیر جهت پیش پرداخت یک ملک لازم است را بپردازید. همچنین می توانید برای پرداخت های بعدی درخواست مدت زمانی را معین کنید. البته همین مبلغ پرداخت شده به جهت رزرو ملک نیز در قرارداد ذکر خواهد شد.

 

دریافت شماره مالیاتی

یکی دیگر از موارد مهم مراحل خرید ملک در ترکیه دریافت شماره مالیاتی می باشد که باید آن را از اداره مالیاتی ترکیه دریافت کنید. برای دریافت شماره مالیاتی کافی است به اداره مربوطه مراجعه و با ارائه پاسپورت آن را دریافت کنید. شما حتی به عنوان یک توریست قادر خواهید بود که شماره مالیاتی را ازاین اداره را در ترکیه دریافت نمایید این شماره برای افتتاح حساب بانکی و درخواست ثبت سند برای خرید ملک در ترکیه ضروری می باشد. در این مرحله اداره مالیات ترکیه هیچ مبلغی را از متقاضی به عنوان هزینه یا کارمزد دریافت نمی کند.

 

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی بسیار ضروری است. زیرا برای زندگی در ترکیه یا هر نقطه از جهان شما نیازمند یک حساب بانکی و کارت متصل به آن هستید. برای افتتاح حساب شما نیازمند شماره مالیاتی هستید که نحوه دریافت آن در بالا توضیح داده شد.

جهت افتتاح حساب شما را به یکی از بانک های ترکیه مراجعه می کنید و فرم های مخصوص آن را دریافت و تمامی مراحل آن را انجام می دهید. پس از تحویل فرم ها و کپی پاسپورت به بانک، شماره حساب و کارت متصل به آن را دریافت خواهید کرد. با این کارت می توانید از دستگاه های خود پرداز وجه نقد دریافت کنید و از طریق آن در فروشگاه ها اقدام به خرید نمایید. این کارت متصل به سیستم مالی ویزا یا مستر کارت نیز می باشد، و شما می توانید بصورت آنلاین خرید اینترنتی هم انجام دهید.

 

درخواست وکالتنامه

اگر در زمان انتقال سند ملکی، شما در ترکیه حضور ندارید، می توانید وکالت نامه ای تنظیم کنید که شخص دیگری سند ملک را در غیاب شما به نام شما انتقال دهد. به این منظور در دفاتر ثبت اسناد در ترکیه که به آنها اصطلاحاً  نوتر گفته می شود مراجعه می کنید و با حضور در آن محل این وکالتنامه به راحتی تنظیم میگردد. در نوتر شما نیازمند یک مترجم هستید زیرا جزء قوانین مربوط به خارجیان در ترکیه می باشد، و این مترجم می بایست مورد تایید نوتر باشد.

 

ارائه مدارک به مقام های انتظامی

در ترکیه خارجیان اجازه خرید ملک چه به صورت خانه، آپارتمان، زمین در محدوده های نظامی یا نزدیک محدوده های نظامی را ندارند، بنابراین ملک مورد نظر شما از نظر موقعیت مکانی توسط آن ها بررسی خواهد شد. در صورتی که خارج از محدوده های غیر مجاز باشد می توانید اقدام به خرید ملک در ترکیه کنید. در صورت مجاز بودن تایید آن به اداره ثبت اسناد ترکیه ارسال می شود.

 

انتقال سند و خرید ملک در ترکیه

جهت تکمیل مراحل خرید ملک در ترکیه پس از دریافت اجازه مقامات انتظامی، خریدار و فروشنده هر دو در اداره ثبت سند در ترکیه حاضر شده و انتقال سند به نام خریدار انجام می پذیرد.

 در این مرحله نیز حضور مترجم زبان ترکی استانبولی مورد تایید اداره ثبت الزامی می باشد. اگر شما درخواست تسهیلات بانکی از قبل ارائه داده باشید وکیل بانک نیز حضور خواهد داشت. همزمان انتقال سند به نام شما، سند به میزان مبلغ دریافتی از بانک در رهن بانک قرار خواهد گرفت. در این مرحله شما تنها با چند امضا ثبت سند را به اتمام می رسانید. زیرا کلیه مدارک لازم و فرم های مربوطه را قبلاً به این اداره تحویل داده اید و بررسی های لازم قبل از آمدن شما به آنجا به اتمام رسیده است.

 

انتقال اشتراک آب و برق

پس از ثبت سند ملکی به نام شما، انتقال اشتراک آب و برق در ادارات مربوطه انجام خواهد شد. از آنجایی که مدارک مربوطه قبلاً در اختیار ادارات مربوطه قرار داده شده همان روز نیز ثبت سند انجام می شود و شما به این ادارات می روید با انجام دادن یک امضا این انتقال سند صورت می گیرد.

 

هزینه های انتقال مالکیت در ترکیه چگونه است؟

بر اساس قانون مالیاتی کشور ترکیه هزینه انتقال سند در ترکیه ۴ درصد ارزش واقعی ملک می باشد که بر اساس توافق طرفین یا به صورت مساوی بین هر دو طرف تقسیم می شود و یا این که مالک و خریدار میتوانند بین خود بر اساس توافق نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

عوارض شهرداری که هر سال فقط یکبار پرداخت خواهد شد ۱ درصد ارزش واقعی ملک می باشد.

 

روال دریافت پاسپورت ترکیه و حقوق شهروندی

زمانی که شما موفق به خرید ملکی قانونی در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشورتاپو رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه دهید.

پس از آماده‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست بهتاپو، آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.

اداره تاپو پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به متقاضی ارائه می‌دهد. سپس فرد باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهد.

با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، فرد بایستی برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نماید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان تاپو، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی Citizenship Information Office مستقر در استانبول و آنکارا دنبال می‌شود و پروسه دریافت حق شهروندی این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌رسد.

 

شرکت ما در تمامی مراحل در کنار شما خواهد بود و شما را به بهترین نحو ممکن راهنمایی مینماید.

کلیه امور خود را در ترکیه به ما بسپارید و با مشاوره خوب ما، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرچم ترکیه

منتظر تماس شما هستیم

نشانی شرکت

No.510, 27 Floor, C Block, Zafar Mahalesi

Sembol Building, Esenyurt.

Istanbul-Turkey 34513

تلفن تماس

+90 531 201 49 41

شبکه های اجتماعی

     

موقعیت مکانی در نقشه

آدرس آژانس املاک در استانبول
اقامت ترکیه

Nafas Istanbul © All Rights Reserved.

لینک های کاربردی: