اخذ پاسپورت ترکیه

اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه

گواهینامه رانندگی

گواهینامه رانندگی ترکی

بعد از کارت اقامت در ترکیه گواهینامه ترکیه معتبرترین کارت شناسایی در کشور ترکیه است طی مراحل ذیل میتوانید برای دریافت آن در ترکیه اقدام نمائید:

مراحل گرفتن گواهینامه رانندگی در ترکیه

1- در مرحله اول با در دست داشتن اصل گواهینامه رانندگی ایرانی خود و سایر مدارک مانند پاسپورت و اصل شناسنامه به سفارت جمهوری اسلامی ایران مراجعه نموده و اقدام به ترجمه گواهینامه ایرانی خود می نمایید. برای این کار شما نیاز به دو قطعه عکس، پر کردن فرم در سفارت و پرداخت حدود ۱۰ یورو به حساب سفارت دارید. سپس طی دو یا سه روز کاری ترجمه گواهینامه ایران شما آماده شده که شما با مراجعه به سفارت آن را تحویل خواهید گرفت.

2- در مرحله بعد شما باید با مراجعه به اداره «کایماکاملیک» یا همان فرمانداری به بخش «آپوستل» مراجعه کرده و در آن قسمت این ترجمه را تایید آپوستل نمایید. این مرحله نیاز به هزینه یا مدرک خاصی جز مدرک شناسائی شما ندارد و بیشتر از چند دقیقه زمان نمی خواهد.

3- مدرک بعدی که شما نیاز دارید گزارش پزشکی از یک کلینیک دولتی یا غیر دولتی است. این گزارش شامل یک بررسی کلی مانند فرمهایی که از شما در مورد سوابق بیماری، جراحی، سیگار و غیره سوال می پرسند می باشد. این فرم را پر می‌کنید و توسط دکتر معاینه ساده و سرپایی می‌شوید. همچنین آزمایش چشم می شوید. در آخر یک آزمایش خون نیز از شما به عمل می آید که نتیجه این آزمایشها را نیز به مدارک خود اضافه می‌کنید. این مرحله کلا یک ساعت زمان میخواهد. هزینه گزارش پزشکی ۴۵ لیر بابت گزارش پزشکی و ۱۵ لیر بابت کارت گروه خون خواهد بود.

4- در مرحله بعد جهت اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه باید به اداره مالیات یا «ورگی» مراجعه نموده و مبلغ حدودا ۳۰۰ لیر به حساب دولت تحت عنوان «اهلیت» واریز نمایید.

5- در این قسمت مدارک آماده شده خود را به همراه کارت اقامت ترکیه و پاسپورت و اصل گواهینامه رانندگی ایرانی خود به اداره پلیس برده و به کارمند مربوطه تحویل می دهید.

6- دقت کنید که برای تحویل مدارک خود به اداره پلیس باید ابتدا از این وبسایت یک وقت یا «راندوو» اخذ کنید که معمولا برای فردای آن روز هم وقت می دهد.

7- پس از بررسی مدارک انگشت نگاری خواهید شد. که در همان مرکز طی ده دقیقه انجام می شود. دقت کنید که در تمامی مراحل شما نیاز به تعداد کافی عکس پرسنلی خواهید داشت. بنابراین تعداد کافی عکس همراه خود داشته باشید.

8- پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک به شخص مربوطه باید مبلغ ۱۲۰ لیر دیگر هم نقدا پرداخت نمایید. بعد از پرداخت این مبلغ از شما خواسته می شود که نمونه امضاء روی گواهینامه رانندگی ترکیه خود را به آنها بدهید. سپس از شما خواسته می شود که طی چند روز آینده برای دریافت گواهینامه خود به همان مرکز مراجعه نمایید.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه

اصل و کپی گواهینامه رانندگی ایرانی

ترجمه رسمی‌گواهینامه به ترکی که به تایید اسناد رسمی‌ و یا کنسولگری ترکیه برسد

پرونده ی گواهینامه رانندگی

شناسنامه ، گذرنامه یا کارت شناسایی قانونی

گزارش سلامت راننده (عکس دار)

هزینه‌های مربوط به اخذ گواهینامه رانندگی

۲عدد عکس ۵*۶ (عکس گذرنامه ای در یک پس زمینه سفید)

مدرک و یا نوشته ای معتبر مبنی بر گروه خونی

نکته قابل توجه این است که اخذ گواهینامه ترکیه به این روش، نیازی به آزمون ندارد و شما بدون آزمون می توانید گواهینامه خود را به گواهینامه ترک تبدیل کنید.

کلیه امور خود را در ترکیه به ما بسپارید و با مشاوره خوب ما، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرچم ترکیه

منتظر تماس شما هستیم

نشانی شرکت

No.510, 27 Floor, C Block, Zafar Mahalesi

Sembol Building, Esenyurt.

Istanbul-Turkey 34513

تلفن تماس

+90 531 201 49 41

شبکه های اجتماعی

     

موقعیت مکانی در نقشه

آدرس آژانس املاک در استانبول
اقامت ترکیه

Nafas Istanbul © All Rights Reserved.

لینک های کاربردی: