اخذ پاسپورت ترکیه

تحصیل در ترکیه

مدرسه و دانشگاه ترکیه

ما بهترین خدمات جهت خرید آپارتمان، اجاره آپارتمان، اخذ اقامت، اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه، خرید مغازه یا خانه، ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی، تجهیز آپارتمان و کلیه امور مهاجرتی و سرمایه گذاری را در استانبول به شما ارایه میدهیم. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

یکی از مسائل مهم برای خانواده ها در مهاجرت، شرایط تحصیلی فرزندان میباشد و سئوالات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد و همه به دنبال انتخاب بهترین روش و متد تحصیلی برای فرزندانشان میباشند. ما برای آسودگی خیال شما و دسترسی راحت به اطلاعات صحیح در ارتباط با شرایط تحصیل در دانشگاه های ترکیه، به شرح زیر توضیحاتی را مختصراً در خصوص تحصیل در ترکیه به شرح زیر تقدیم مینماییم.

اطلاعات مورد نیاز در ارتباط با تحصیل در ترکیه را در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما میتوانید با کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط و هزینه مربوط به تحصیل فرزندان، نسبت به ثبت نام در مدارس و همینطور دانشگاه های معتبر در ترکیه اقدام نمایید.

کلیه خارجیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند، میبایستی در آزمون یوس شرکت نمایند. این آزمون در گذشته به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شده. اما در حال حاضر هر کدام از دانشگاه ها به صورت جداگانه این آزمون را برگزار می کنند. کلاس های آمادگی برای آزمون یوس بسیار اهمیت دارد و تمام خارجی هایی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند ، تنها پس از گذراندن این آزمون میتوانند در دانشگاه مربوطه و انتخابی ثبت نام کنند.

کیفیت آموزش در ترکیه

کیفیت آموزش در ترکیه

ترکیه در چند دهه اخیر تمرکز بسیار زیادی بر مسائل آموزشی داشته است و در حال حاضر توانسته است پیشرفت قابل توجهی در زمینه آموزشی داشته باشد و دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف جهت تحصیل به خود جذب کند. ما اطلاعات مفیدی در رابطه با کیفیت آموزش در ترکیه به شرح زیر در اختیار شما قرار میدهیم.

کشور ترکیه دارای دانشگاه هایی با سطح کیفیتی و آموزشی بسیار بالا و مطلوبی میباشد، قسمتی از فضای آموزشی این دانشگاه ها به صورت اروپایی و استانداردهای بین المللی میباشد. در چند سال اخیر در کشور ترکیه دانشگاه هایی که در آنها دوره ها به صورت زبان انگلیسی تدریس میشود به سرعت در حال افزایش میباشد. دوره های این دانشگاه ها شامل رشته های متعددی از جمله مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، بازرگانی و مالی میباشد. از اینرو دانشگاه های ترکیه هر سال دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا جهت تحصیل یا ادامه تحصیل به خود جذب میکنند.

دانشگاه های ترکیه با توجه به رتبه بندی انجام شده، در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته، 3 دانشگاه ترکیه در لیست 10 دانشگاه برتر است و در رتبه بندی (QS) در بین 800 دانشگاه برتر جهان، 9 دانشگاه متعلق به کشور ترکیه میباشد.

ترکیه جهت پیشرفت هرچه بیشتر دانشگاه های خود عضو Bologna Process و همچنین پلتفرم های جهانی در سال 2001 شد. به این شکل تمامی دانشجویان میتوانند ادامه مدرک تحصیلی خودشان را در دیگر کشورهای اروپایی شروع کنند. همچنین این عضویت سبب شده تا مدرک تمامی دانشجویان در سراسر دنیا شناخته باشد و بتوانند مدرک خودشان را دریافت کنند. این کیفیت آموزش در ترکیه باعث شده تا هر ساله تعداد دانشجویانی که به ترکیه می آیند افزایش بیشتری پیدا کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر کافیست با ما در تماس باشید تا مشاوران مجرب ما با اطلاعات کامل آماده خدمات رسانی به شما باشند.

مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه

مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه

یکی از موارد بسیار مهم و نگرانی خانواده ها، دغدغه های تحصیل فرزندان به بهترین نحو ممکن جهت دست یابی آنان به آینده ایی درخشان است. این نگرانی از سال های پیش از دبستان آغاز شده و تا مرحله قبولی در یک دانشگاه ایده آل و مناسب، حتی زمان فارغ التحصیلی ادامه خواهد داشت. ساختن زندگی و آینده ای مطلوب برای فرزندان، آرزوی هر پدر و مادری است که خود را وقف فرزندان میکنند و تمام سختی ها را برای رسیدن آنان به درجات عالیه و موفقیت، به جان میخرند.

تحصیل در خارج از ایران یکی از آرزوها و رویاهایی است که گاهاً والدین برای انجام آن متحمل هزینه های بسیار زیادی آن هم به واحد پولی ایی به غیر از ریال میشوند. نداشتن اطلاعات کافی باعث میشود که شما به آن خواسته مطلوب و مد نظردست نیابید. در این وب سایت ما قصد د اریم اطلاعات مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه را برای شما علاقه مندان به اقامت در کشور ترکیه توضیح دهیم و اطلاعات کلی ولی در عین حال جامع در اختیار شما قرار دهیم.

برای تحصیل فرزندان شما در ترکیه، چند نکته مهم همیشه حائز اهمیت است:

1.سن فرزند شما

2.نوع مدرسه (خصوصی یا دولتی)

3.مدرسه انتخابی روزانه یا شبانه باشد

4.مبلغ بودجه سالیانه شما جهت پرداخت شهریه

این موارد، مسائلی می باشند که شما را در انتخاب بهترین گزینه ها، راهنمایی خواهند کرد. ترکیه با رشد چشمگیر خود طی دهه های اخیر و آینده درخشان پیشرو، در بسیاری از مسائل طی سال های اخیر و گسترش مدارس بین المللی، از کاندیدای مناسب تحصیلی برای خارجی ها میباشد. شهر استانبول از این حیث، بالاترین درجه کیفیت را دارد، البته لازم به ذکر است که در تمامی شهرهای این کشور حضور در مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه به آسانی امکان پذیر است.

مدارس ترکیه، سه دسته هستند:

مدارس دولتی

مدارس خصوصی

مدارس بین المللی

ترکیه یکی از کشورهای بزرگی می باشد که شرایط رشد و پیشرفت سریع و بالایی دارد. این رشد میتواند در زمینه تجارت، صنعت، علم، و ... باشد و میتواند در زمینه تحصیل افراد ترک و خارجی نیز باشد. یکی از گزینه های بسیار مناسب که شما می توانید برای تحصیل فرزندان خود انتخاب نمایید مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه است.

مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه علاوه بر کیفیت بالای آموزشی، مزایای دیگری نیز به همراه دارد که به چند مورد آن به شرح زیر اشاره میگردد:

1.هزینه مناسب برای اخذ اقامت ترکیه

2.مدت زمان کوتاه برای اخذ اقامت ترکیه

3.سیستم استعدادیابی مدارس بین المللی ترکیه

4.هزینه های مناسب برای تحصیل در ترکیه

مدارس دولتی ترکیه که در تمام مناطق شهر و حتی در روستاها نیز وجود دارد، همه برای تحصیل ترک ها و حتی خارجی ها به دلیل اهمیت دولت به تحصیل و پیشرفت، رایگان میباشد و شما میتوانید از خدمات تحصیلی رایگان برای آموزش فرزندان خود استفاده نمایید. زبان اصلی در این مدارس زبان ترکی است و تمام دروس و امتحانات به زبان ترکی برگزار میشوند. در برخی از شهر ها به دلیل تقاضای زیاد و تعداد بیش از حد دانش آموز، مدارس دولتی فقط میتوانند در محوطه و محله خود نسبت به ثبت نام دانش آموزان اقدام کنند.

مدارس خصوصی ترکیه، از استانداردهای بسیار بالایی برخوردارند. در این مدارس که از جمله معروف ترین آنها میتوان به کالج باهچه شهیر و همینطور دوال کالج اشاره کرد، علاوه بر زبان اصلی که ترکی میباشد، دو زبان خارجی دیگر نیز به صورت گسترده به دانش آموزان تدریس می گردد که این دو زبان خارجی معمولا انگلیسی و آلمانی است. این مدارس که در اغلب شهرهای ترکیه و در شهرهای بزرگ نیز در اغلب محله ها دارای شعبه هستند و لازم به ذکر است به نسبت سایرمدارس، شهریه های گرانی را دریافت میکنند.

مدارس بین المللی ترکیه دارای شعبه های کمی در شهر های بزرگ هستند و در شهرهای کوچک مدارس بین المللی معمولاً شعبه ایی ندارد. در این مدارس زبان اصلی دانش آموزان، زبان خارجی (غیر ترکی) خواهد بود و همچنین برای ثبت نام در این مدارس دارای شعبه هایی در سطح شهر می باشند که شما بهتر است ابتدا مدرسه مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از مراحل ابتدایی، اقدام به خرید خانه در ترکیه و یا اجاره خانه در ترکیه کنید و تا بتوانید از این طریق اقدام به دریافت اقامت ترکیه برای خود و فرزندان خود نمایید. نکته مهم اینجاست که داشتن اقامت ترکیه برای ثبت نام و هر اقدامی در ترکیه، لازم و اجباری است.

آزمون یوس در ترکیه

آزمون یوس در ترکیه

کشور ترکیه دارای دانشگاه های بسیار عالی با بهترین شرایط آموزشی مخصوصاً برای ما ایرانیان و سایر کشورها میباشد و هرساله افراد زیادی از کشور های مختلف جهت تحصیل به این کشور می آیند. برای ورود و تحصیل در دانشگاه های ترکیه، اولین شرط قبولی در آزمون یوس است، اطلاعات بیشتری در رابطه با آزمون یوس به شرح زیر تقدیم میشود.

داوطلبان خارجی برای ورود به دانشگاه های ترکیه در ابتدا باید در این آزمون نمره قبولی را دریافت نمایند. افرادی که هدف تحصیل در مقاطع کارشناسی، دکترای پزشکی و دندانپزشکی را دارند، میتوانند با کسب نمره قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنند. بیشتر دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام به برگزاری آزمون یوس yös برای داوطلبان خارجی میکنند. کلمه yös مخفف yabancı uruklu öğrencı sınavı است. این آزمون در سال تنها یک بار برگزار میگردد. این آزمون برای افرادی میباشد که خارج از ترکیه دوره دبیرستان خود را تمام کرده باشند. همچنین برای شرکت در این آزمون باید دارای مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم و دانش آموز سال چهارم باشند. همچنین داشتن مدرک پیش دانشگاهی از نکات مهم جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه میباشد.

سئوال های آزمون یوس تشکیل شده از سه بخش هوش، ریاضی و هندسه است. این آزمون در اکثر مواقع دارای 80 سئوال، که شامل 40 سئوال برای مبحث هوش، 35 سئوال ریاضی و 5 سئوال هندسه میباشد.

زبان این آزمون در اکثر مواقع به زبانی غیر ترکی و انگلیسی یا زبان های دیگر مثل آلمانی یا فرانسه میباشد. همچنین برخی دانشگاه ها برای داوطلبان فارسی زبان، آزمون هایی با زبان فارسی طرح میکنند. سئوالات این آزمون به صورت تستی و 5 گزینه ای است و در صورت پاسخ اشتباه، نمره منفی محاسبه میشود و نسبت نمره منفی در آزمون یوس 4 به 1 در نظر گرفته میشود و 4 نمره منفی یک نمره مثبت را به طور کل از بین خواهد برد. این آزمون در اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت ماه برگزار میشود.

دانشگاه آک دنیز آنتالیا

دانشگاه آک دنیز آنتالیا

یکی از دانشگاه های ترکیه که از زمان تاسیس تا به امروز نقش مهمی در زمینه پیشرفت کیفیت در زمینه آموزشی و پژوهشی داشته است، دانشگاه آک دنیز آنتالیا میباشد. این دانشگاه سبب پیشرفت و موفقیت های زیادی در زمینه های هنری، آموزش و پرورش، علم علوم، بهداشت و توسعه اجتماعی در سطح های ملی و جهانی شده است.

این دانشگاه در سال 1982 در آنتالیا تاسیس و بسیاری از رشته ها در آن تدریس میشود. حدود هزار و 500 متقاضی از 10 کشور مختلف جهان برای ورود در این دانشگاه از راه آزمون یوس اقدام کردند. دانشکده پزشکی، کشاورزی، هنر و علوم، تجارت و الهیات، شیلات، آموزش و پرورش، مهندسی، اقتصاد و علوم اداری، حقوق و هنرهای زیبا از جمله دانشکده های این دانشگاه میباشند. همچنین این دانشگاه رشته هایی از جمله فیزیک، شیمی، بیولوژیک، مدیریت مهمانداری، باستانشناسی کلاسیک، مامایی، مدیریت گردشگری، پرستاری، اقتصاد و مدیریت را به دانشجویان علاقه مند ارائه میدهد.

این دانشگاه گفته است که متقاضیان خارجی ما برای شرکت در آزمون ورودی و تحصیل در دانشگاه آک دنیز آنتالیا نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. همچنین این دانشگاه دارای امکانات زیادی است، از جمله این امکانات میتوان به خوابگاهی با ظرفیت 3000 تخت، کتابخانه ای دارای بیش از 30 هزار جلد کتاب، امکانات ورزشی از مانند استخر، زمین اسکیت، زمین فوتبال، زمین تنیس، سالن شطرنج، باشگاه بدنسازی اشاره نمود.

دانشگاه بیلکنت آنکارا

دانشگاه بیلکنت آنکارا

دانشگاه بیلکنت آنکارا در واقع بهترین دانشگاه غیر انتفاعی در ترکیه است که در آنکارا پایتخت ترکیه واقع شده است.

این دانشگاه که در پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا واقع شده است و در تاریخ 1984 به عنوان اولین دانشگاه خصوصی کشور ترکیه ساخته شد. این دانشگاه در حال حاظر بیشتر از 13 هزار دانشجو در مقاطع مختلف دارد. همچنین دارای 1000 پرسنل از جمله اساتید، اعضای هیئت علمی و کادر اداری میباشد. استاد های هیئت علمی دانشگاه بیلکنت از مجرب ترین و بهترین استاد ها از بیش از 40 کشور مختلف میباشند و همین سبب شده تا این دانشگاه بهترین دانشگاه ترکیه و یکی از بهترین دانشگاه های جهان شود.

انگلیسی زبان تدریس این دانشگاه میباشد و همین باعث شده دانشجویان مختلفی از بیش از 40 کشور جهان و همچنین دانشجویان ممتاز دبیرستان های ترکیه جهت تحصیل این دانشگاه را انتخاب کنند. هرساله دانشجویان زیادی از کشور هایی از جمله چین، آمریکا، روسیه، استرالیا، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ژاپن و انگلستان جهت تحصیل در این دانشگاه، به کشور ترکیه می آیند.

همچنین این دانشگاه دارای امکانات بسیار زیادی میباشد. این دانشگاه دارای هفت دانشکده، سه مدرسه عالی شغل، دو مدرسه عالی و یک مرکز آموزش فنون موسیقی میباشد. به عنوان مثال برخی از دانشکده های این دانشگاه دارای علوم پایه، هنرهای زیبا، علوم اقتصادی و اجتماعی، مدیریت، مهندسی، علوم انسانی و ادبیات میباشد و رشته هایی مانند فیزیک، شیمی، مهندسی، ریاضی، ادبیات، زبان های خارجی و اقتصاد را در غالب 32 رشته کارشناسی و 51 رشته تحصیلات تکمیلی ارائه میشود.

شما با دریافت بورس تحصیلی در این دانشگاه از پرداخت شهریه دانشگاه معاف خواهید شد و کمک هزینه تحصیلی به صورت ماهیانه دریافت خواهید کرد. بورس تحصیلی سالیانه در راه بهتر شدن وضعیت دانشجویان با توجه به وضعیت علمی دانشجویان بدون در نظر گرفتن سن، نژاد، رنگ و معلولیت به دانشجویان داده میشود.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر استانبول را میتوان جزء یکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه دانست. این دانشگاه واقع در استانبول به قلب استانبول هم معروف است.

این دانشگاه جزء یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه میباشد و بسیاری از رشته های تحصیلی در آن به صورت زبان انگلیسی پیش میرود. ساختمان اصلی این دانشگاه در منطقه بشیکتاش و در کنار تنگه بسفر واقع شده است. منطقه ای شلوغ که طول روز در آن به سرعت در حال حرکت میباشد. این دانشگاه در سال 1996 توسط بنیاد آموزشی باهچه شهیر در شهر استانبول تاسیس گردید و در سال 1999-2000 اولین پذیرش دانشجو در آن انجام شده. یکی از نکات مثبت و بزرگ این دانشگاه، تعداد دانشجویان خارجی آن است که حدود 3000 الی 4000 نفر میباشد. دانشجویان این دانشگاه این فرصت را دارند که در حین تحصیل در این دانشگاه بتوانند با فرهنگ کشورهای مختلف آشنا شوند. توانایی گفتگوی جهانی در رابطه با باورهای فکری، علمی و … خواهید داشت.

این دانشگاه با داشتن چندین شاخه در سرتاسر جهان از سایر دانشگاه های ترکیه متمایز شده است و برای دانشجویان این امکان فراهم میشود که بین کشورهای مختلف سفر کنند و تحصیلات خود را آزادانه در برلین، روم، بوستون، واشنگتن، سیلیکون ولی، کلن و تورنتو انجام دهند. همچنین سیستم بورس تحصیلی BAU Global این امکان را برای دانشجویان فراهم میکند تا دانشگاه های جهان در اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا مبادله کنند.

لیست دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه باهچه شهیر استانبول:

دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی

دانشکده علوم تربیتی

دانشکده ارتباطات

دانشکده حقوق

دانشکده فنی و علوم طبیعت

دانشکده معماری و طراحی

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم بهداشتی

دانشگاه های دولتی ازمیر

دانشگاه های دولتی ازمیر

در زمان مهاجرت و انتخاب شهر مورد نظر برای زندگی، یکی از موارد بسیار مهمی که برای اغلب خانواده ها مطرح میباشد، مراکز آموزشی و دانشگاه های موجود و مورد استفاده برای خارجی ها و زبان تدریس آنان میباشد. یکی از شهرهای بزرگ ترکیه در زمینه مراکز آموزشی و دانشگاه ها بسیار معروف و به نام میباشد، شهر ازمیر است. در کشور ترکیه حدود 200 دانشگاه وجود دارد که اکثر آنها یعنی حدود 120 دانشگاه های دولتی هستند که در ادامه مطلب به برخی از دانشگاه های دولتی ازمیر اشاره میکنیم.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ازمیر:

در سال 2001 دانشگاه اقتصاد ازمیر تاسیس شد. هدف از تاسیس این دانشگاه آموزش افراد خلاق به کار آفرینان موفق و مطرح در جامعه است. این دانشگاه متعهد به اصلاحات و اصول آتاتورک کبیر است.

دانشگاه اقتصاد ازمیر در حال حاضر دارای امکانات پیشرفته ای است که دارای امکانات پیشرفته ای است که دارای 8 دانشکده و 2 مدرسه فنی حرفه ای - 4 مدرسه عالی و 10 مرکز تحقیقاتی و کاربردی میباشد.

آموزش در دانشگاه های دولتی ازمیر:

بین المللی شدن برای این دانشگاه بسیار مهم است. از اینرو تمامی دانشگاه های دولتی ازمیر تلاش میکنند تا یک محیط یادگیری از لحاظ فرهنگی و استقامتی را فراهم کنند. دانشگاه دارای توافقنامه برنامه ایراسموس با 171 شرکای دانشگاهی در 26 کشور و پروتکل همکاری دانشگاهی با 47 دانشگاه در خارج از کشور است. دانشگاه اقتصاد ازمیر طیف گسترده ای از دوره ها و برنامه های مختلف ارائه میدهد. دیدگاه اصلی بناینگذاران، پیشرفت و تولید تکنولوژی پیشرفته و حرفه ایی همراه با توسعه آن است. هدف از ایجاد یک ارتباط قوی بین آموزش و تحقیقات صنعتی بوده است. کلاس های فنی انگلیسی و نوشتن در سراسر برنامه درسی برای بهبود مستمر و ادغام موثر در جامعه دانشگاهی بین المللی در دسترس هستند.

دوره های دانشگاه های دولتی ازمیر:

در حال حاضر 32 برنامه مختلف تحصیلی تکمیلی 35 دوره کارشناسی و 38 برنامه مختلف فارغ التحصیلی و 9 برنامه دکتری مختلف در دانشگاه های دولتی ازمیر ارائه میشود. اساتید این دانشگاه جزو مجرب ترین و حرفه ای ترین اساتید بین المللی در ترکیه هستند که با اشتیاق کامل دانش خود را در حوزه های تخصصی در اختیار دانشجویان قرار میدهند. این دوره ها به زبان انگلیسی (به استثنای دانشکده حقوق که به زبان ترکی است) تدریس می شود و دانشجویان باید در طول دوره های کارشناسی خود یک زبان دوم را حتماً یاد بگیرند، آنان میتوانند بین زبان های آلمانی، فرانسوی، چینی، ژاپنی، روسی، ایتالیایی، اسپانیایی، یونانی و پرتغالی یکی را با سلیقه خود انتخاب کنند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی ازمیر:

دانشگاه های دولتی ازمیر اطمینان می دهند که فارغ التحصیلان بعد از اتمام دروس و دریافت مدرک، آماده استخدام هستند. دانشگاه در حال حاضر 8000 دانشجوی فارغ التحصیل داشته و امروزه، 7500 دانشجو در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد در آن تحصیل می کنند. حتی با همکاری دانشگاه ایالتی نیویورک برنامه درجه دو را ارائه می دهد. برنامه های وابسته به دانشجویان از طریق مرکز انتخاب و پذیرش دانشجویان، گروه هنر و مدیریت صنایع دستی و اداره مد و طراحی نساجی دانشجویان را از طریق پیش ثبت نام پذیرش می کنند.

کلیه امور خود را در ترکیه به ما بسپارید و با مشاوره خوب ما، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرچم ترکیه

منتظر تماس شما هستیم

نشانی شرکت

No.510, 27 Floor, C Block, Zafar Mahalesi

Sembol Building, Esenyurt.

Istanbul-Turkey 34513

تلفن تماس

+90 531 201 49 41

شبکه های اجتماعی

     

موقعیت مکانی در نقشه

آدرس آژانس املاک در استانبول
اقامت ترکیه

Nafas Istanbul © All Rights Reserved.

لینک های کاربردی: