اخذ پاسپورت ترکیه

مهاجرت به ترکیه - استانبول

کشور ترکیه بهترین برای مهاجرت

یکی از مقاصد مهاجرتی مهم ایرانیان، کشور ترکیه می باشد و آشنایی متقاضیان ایرانی با روش های مهاجرت به ترکیه از اهمیت مهمی برخوردار است. روش های مهاجرت به ترکیه شامل مهاجرت از طریق کار، تحصیل، توریسم، خرید ملک یا آپارتمان، ازدواج، ثبت شرکت و حتی پناهندگی می باشد و متقاضیان با توجه به شرایط و هدف مهاجرتی خود میتوانند متقاضی یکی از این روشهای مهاجرتی شده و فرآیند اخذ ویزا و پروسه کاری خود را پیگیری نمایند.

کشور ترکیه یکی از قدرتمند ترین کشورهای منطقه به شمار می رود که در دهه های اخیر به لحاظ پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کانون توجه مهاجران به خصوص شهروندان ایرانی قرار گرفته است. همه ساله تعداد زیادی از ایرانیان با اهداف مختلف تحصیلی، کاری، گردشگری، بیزینس و سرمایه گذاری و غیره به این کشور مهاجرت می کنند و رضایت دارند. ما در اینجا به طور جامع روش های مهاجرت به ترکیه را برای اطلاع شما عزیزان شرح میدهیم. اگر چنانچه برای اخذ اقامت ترکیه مصمم هستید، جهت تسهیل فرآیند مربوطه میتوانید با ما تماس بگیرید تا بتوانید بهترین روش را انتخاب کنید.


مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مطابق قانون جدید مهاجرتی کشور ترکیه که در سال 2018 اعلام شد، شهروندان خارجی صاحب ملک در ترکیه میتوانند متقاضی دریافت اقامت ترکیه به طور موقت و دائم باشند. اعتبار اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به ارزش زیر 250 هزار دلار، برای بار اول دو سال و به نوعی اقامت موقتی ترکیه محسوب می شود اما برای بار دوم سه ساله خواهد بود. اگر در طول این 5 سال در ترکیه به مدت 4.5 سال ساکن باشید و زندگی کرده باشید میتوانید درخواست اقامت دائم و پاسپورت نمایید. همچنین امکان تمدید این نوع اقامت برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است. به هنگام درخواست اقامت، تحویل کپی سند ملک (Tapu) و نیز مدرک تمکن مالی متقاضی به اداره مهاجرت ترکیه یا Gӧç Idaresi الزامی است. از امتیازات این روش مهاجرتی به ترکیه، تبدیل اقامت موقتی به اقامت دائمی ترکیه پس از گذشت 5 سال می باشد.

از دیگر حقوق و مزایای این نوع ویزای اقامت ترکیه میتوان به اقامت همراه خانواده، بهره مندی از خدمات رایگان دولتی، اخذ شماره مالیاتی جهت شروع کسب و کار، افتتاح حساب بانکی در بانک های ترکیه، انجام سرمایه گذاری در هر پروژه ای بدون هیچ محدودیتی، مسافرت خارجی معاف از ویزا اشاره نمود. متقاضیان پس از گذشت 5 سال از اقامت دائمی خود به راحتی می توانند درخواست تابعیت ترکیه را داده و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. اگر خرید ملک به ارزشی بالاتر از 250 هزار دلار باشد، ظرف مدت 3 ماه اقامت دائم ترکیه را خواهید گرفت و اعضای خانواده درجه اول یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال هم این اقامت را خواهند گرفت. سپس درخواست پاسپورت میتوانید نمایید و در واقع یک شهروند ترک محسوب خواهید شد. سرمایه گذاری برای خرید ملک به این ارزش بدین صورت است که شما میتوانید یک یا چندین آپارتمان خریداری نموده و حتی میتوانید اجاره بدهید ولی به مدت سه سال حق فروش نخواهید داشت و پس از طی این مدت، میتوانید املاک را بفروشید و اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را خواهید داشت. این قانون فعلاً اعتبار دارد ولی چون قبلاً این عدد یک میلیون دلار بوده و در حال حاضر به 250 هزار دلار با تصمیم دولت کاهش یافته، احتمال میرود با توجه به تقاضای فراوان، این امتیاز برداشته شود. لذا اگر قصد داشتن اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دارید، سریعتر اقدام کنید.


مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به ترکیه، مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه می باشد. در سالهای اخیر، کشور ترکیه با ارتقای کیفیت آموزش عالی خود توانسته است به مقصد تحصیلی مهمی برای دانشجویان خارجی و ایرانی تبدیل شود. درحال حاضر، 166 موسسه آموزش عالی در ترکیه فعال می باشد که از این تعداد، 104 دانشگاه از نوع دولتی Devlet Universiteleri و 62 دانشگاه خصوصی یا ӧzel Universiteleri می باشد. روش مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل با فرآیند پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه شروع شده و با اخذ اقامت دانشجویی ترکیه به انجام میشود.

از شرایط پذیرش تحصیلی دانشجویان ایرانی در کشور ترکیه، شرکت داوطلبان در آزمون ورودی (YӧS) و اخذ نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه می باشد. پس از اخذ نامه پذیرش، داوطلبان مجاز به درخواست ویزای تحصیلی ترکیه Renci Izinleri ğӧ می باشند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه به شرح زیر است:


مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

- اصل پاسپورت و فتوکپی از کلیه صفحات آن با اعتبار بیش از یک سال

- فرم درخواست ویزای تحصیلی ترکیه

- اصل و کپی نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه

- بیمه سلامت وسوانح معتبر با پوشش بین المللی کامل و حداقل سقف پوشش 30000 یورو

- مدرک تمکن مالی کافی و رسمی صادره از بانک جهت اقامت در ترکیه

- گواهی عدم سوء سابقه کیفری

ویزای تحصیلی ترکیه، ویزایی با هدف اقامت بیش از 90 روز متقاضیان در ترکیه توسط دولت این کشور صادر می شود. هزینه صدور ویزای تحصیلی کشور ترکیه در سال 2019 درحدود 48دلار امریکا می باشد. پس از اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و مسافرت به این کشور دانشجویان بایستی در عرض یک ماه از لحظه ورودشان به ترکیه، گزارش اقامت خود را در اداره روابط خارجه پلیس ترکیه ثبت نموده و نسبت به اخذ اقامت دانشجویی خود اقدام نمایند.


مهاجرت به ترکیه از طریق کار

ویزای کار ترکیه یا çalishma Izini از ویزاهای پر متقاضی ترکیه می باشد که یکی از بهترین روشهای مهاجرت به ترکیه محسوب میشود. شرط کاریابی و انجام کار در ترکیه اخذ ویزای کار و اقامت ترکیه می باشد. کلیه شهروندان خارجی که مایل به کار در کشور ترکیه می باشند میتوانند قبل از کار در ترکیه، ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. بنا به قوانین کار ترکیه، استخدام کارگر خارجی بدون ویزای کار غیرقانونی است ولی بسیاری از ایرانیان در حال فعالیت بدین صورت هستند. برای مهاجرت به ترکیه و اخذ ویزای کار دو گزینه پیش روی متقاضیان کار در این کشور قرار دارد که به اقامت افراد خارجی بستگی دارد:

گزینه اول: دارندگان ویزای اقامت معتبر به جز ویزای اقامت دانشجویی، صلاحیت ارائه درخواست مستقیم ویزای کار را به وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه دارند.

گزینه دوم: ویژه متقاضیان بدون اقامت معتبر می باشد که درخواست خود را میتوانند در کنسولگری ترکیه در کشورشان ثبت نمایند.

بنابرین شرط صدور ویزای کار ترکیه، برخورداری از مجوز اقامت معتبر می باشد. هزینه صدور ویزای کار ترکیه برای هر متقاضی حدود 390دلار امریکا و هزینه صدور ویزای اقامت ترکیه 250 امریکا می باشد. ویزای کار ترکیه بسته به مدت قرارداد شما ممکن است تا حداکثر یک سال صادر شود و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.


مهاجرت به ترکیه از طریق توریسم

کشور ترکیه یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کل دنیا می باشد و همه ساله ایرانیان مشتاق زیادی برای بازدید از جاذبه های طبیعی و فرهنگی ترکیه وارد این کشور زیبا می شوند. تقریباً میتوان به جرات گفت که تمامی شهرهای ترکیه پتانسیل جذب گردشگران خارجی را دارند و این شرایط مرهون وجود فرهنگ و تاریخ غنی و نیز موقعیت طبیعی و جغرافیای جالب کشور ترکیه است. از بهترین شهرهای ترکیه جهت گردشگری میتوان به آنکارا، ادیرنه، بورسا، استانبول، آنتالیا و ازمیر اشاره کرد.

متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق توریسم و گردشگری، نیازمند اخذ ویزای الکترونیک موسوم به e-Visa ترکیه می باشند. ویزای توریستی ترکیه یا همان e-Visa جهت مسافرت و اقامت تا 90 روز برای متقاضیان گردشگری یا بیزینس صادر می شود. لازم به ذکر است که این نوع ویزا به صورت الکترونیکی صادر شده و متقاضیان سفر به ترکیه هیچگونه مدرکی را دریافت نخواهند کرد. مدرک تایید به طور الکترونیکی (از طریق ایمیل) به متقاضیان صادر خواهد شد.


مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

یکی از آسانترین روش مهاجرت به ترکیه، مهاجرت از طریق ازدواج می باشد که طرفداران مخصوص به خود دارد. شهروندان کشورهای خارجی ممکن است از طریق ازدواج با شهروند ترک متقاضی اقامت ترکیه شوند و از این طریق اقامت دائمی خود را در ترکیه بدست آورند. ویزای مخصوص این متقاضیان در واقع همان ویزای اقامت خانواده Aile Ikamet Izini می باشد که اخذ آن از طریق ثبت نام در اداره ثبت احوال شهری میسر می باشد.

شرط اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج یا همان ویزای اقامت خانواده وجود اسپانسر ترکیه ای می باشد. در روش مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج اسپانسر متقاضی همسر یا شوهر تبعه ترکیه اوست. همچنین جهت اخذ این نوع ویزا ارائه مدارک لازم همانند سند ازدواج محضری، پاسپورت معتبر، گواهی عدم سوء سابقه کیفری و مدرک اثبات تمکن مالی متقاضی در کشور ترکیه ضروری می باشد. حداکثر مدت اعتبار ویزای اقامت خانواده حداقل سه سال و هزینه صدور این نوع ویزای مهاجرتی ترکیه در حدود 80 لیر می باشد.

ویزای اقامت خانواده علاوه بر همسر، فرزندان و وابستگان درجه یک متقاضی را نیز شامل می شود. این نوع ویزا در حقیقت یکی از آسانترین راه های اخذ اقامت ترکیه است. متقاضیان پس از چند سال اقامت در کشور ترکیه حتی میتوانند از این طریق تابعیت کشور ترکیه را اخذ نموده و از مزایای پاسپورت ترکیه بهره مند شوند.


مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

یکی از سریعترین روشهای مهاجرت به ترکیه، مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت می باشد. در ابتدا سرمایه گذاران و کارآفرین ایرانی میبایست از مقررات مربوط به ثبت شرکت، ساختار شرکت ها و شرایط و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در کشور ترکیه اطلاع داشته باشند. همچنین متقاضیان میبایستی مفهوم اقامت ترکیه Tϋrkiye Ikameti و از نحوه اخذ آن نیز مطلع باشند.

ویزای متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت با عنوان ویزای اقامت تجاری Bakanliği Ticaret از نوع اقامت موقتی ترکیه بوده و مدت اعتبار آن یک سال میباشد. انجام ثبت شرکت در ترکیه و اخذ ویزای اقامت تجاری این کشور منوط به تحویل مدارک زیر میباشد:

- 4 قطعه کپی و اصل اساسنامه شرکت با امضای موسسان قبل از ثبت در دفترخانه اسناد رسمی

- دو نسخه کپی از پاسپورت متقاضیان به ازای هر سهامدار حقیقی

- گواهی فعالیت شرکت حقوقی به ازای هر سهامدار حقوقی

- 4 قطعه عکس رنگی پاسپورتی با ابعاد 4×3

- ارائه پلان تجاری یا Business Plan

- 1 قطعه کپی از مدارک هویتی محضری مدیران شرکت

- 2 قطعه کپی از اظهارنامه امضاء محضری

- تعیین تیم مدیریت و ارائه آدرس دفتر شرکت در کشورترکیه

- اخذ شماره مالیاتی VAT


مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

در واقع مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور ترکیه پدیده ای است که عمدتاً مولود جنگ داخلی در کشور سوریه می باشد. از فوریه سال 2016، کشور ترکیه از 2800000 پناهجوی رسمی و ثبت شده در این کشور میزبانی می کند که آمار قابل ملاحظه ای است. در حدود 30% از این پناهجویان نیز در کمپ های دولتی نزدیک مرز ترکیه اسکان داده شده اند. هم اکنون ترکیه به وطن پناهجویان سوری تبدیل شده است و دولت ترکیه از طریق سازمان امداد ترکیه (AFAD) به بیش از 15 میلیون سوریه ایی کمک مالی می نماید.

به خاطر همین وضعیت تاسف بار پناهندگان در ترکیه، نخست وزیر ترکیه آقای رجب طیب اردوغان در مصاحبه ای در سال 2017 بیان کردند که ترکیه دیگر قادر به قبول پناهنده ای نیست. نخستین مسئله نیز درباره مسئله پناهندگی، بار سنگین مالی این قضیه بر دوش دولت ترکیه است که سبب اتخاذ سیاست درهای بسته میشود. بر اساس قوانین مهاجرتی ترکیه، درخواست ثبت نام پناهجو در ترکیه در اداره مهاجرت ترکیه ثبت و رسیدگی می شود. با توجه به وجود مشکلاتی همانند بلاتکلیفی متقاضیان، امکان رد درخواست، خطرات جانی و مالی به هیچ وجه روش مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی توصیه نمی شود.


فرآیند مهاجرت به کشور ترکیه

پس از اطلاع از روش های مهاجرت به کشور ترکیه و قبل از مهاجرت به ترکیه، متقاضیان باید اطلاعات کاملی در خصوص شرایط و مدارک مهاجرت به ترکیه داشته باشند. مهاجرت به ترکیه و نیز اخذ ویزای این کشور بستگی به شرایط و هدف متقاضی از سفر به ترکیه دارد. با این وجود در برخی موارد ممکن است بدلیل عدم اطلاع متقاضیان و یا ارائه اطلاعات و مدارک ناقص، درخواست صدور ویزای متقاضیان با مشکل مواجه شود. این امر دقت و حوصله زیاد متقاضیان را می طلبد.


فرآیند مهاجرت به ترکیه شامل اطلاع از پروسه مهاجرت، تکمیل درخواست ویزا، آماده سازی مدارک لازم و تحویل آن به سفارت یا اداره مهاجرت ترکیه می باشد. اگر شما نیز خواستار مهاجرت به کشور ترکیه و اقامت در این کشور می باشید، جهت اطلاع از آخرین قوانین و شرایط مهاجرت به ترکیه و نیز ارزیابی شرایط مهاجرتی خود، میتوانید از مشاوره های کارشناسان حرفه ای ما بهره مند شوید.جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


کلیه امور خود را در ترکیه به ما بسپارید و با مشاوره خوب ما، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پرچم ترکیه

منتظر تماس شما هستیم

نشانی شرکت

No.510, 27 Floor, C Block, Zafar Mahalesi

Sembol Building, Esenyurt.

Istanbul-Turkey 34513

تلفن تماس

+90 531 201 49 41

شبکه های اجتماعی

     

موقعیت مکانی در نقشه

آدرس آژانس املاک در استانبول
اقامت ترکیه

Nafas Istanbul © All Rights Reserved.

لینک های کاربردی: